Hadí kruh na svatého Jána

Tento kruh jsme svolali krátce po letním slunovratu na den svátého Jána.

V komornějším kruhu zasedli i nový příchozí, které kruh zavolal.

Jedním z obrazů, které kruh přinesl, byl symbol hada, draka a hadí síly. Tento symbol pro někoho může působit nepříjemně až děsivě, ale zároveň v sobě může ukrývat velký potenciál a sílu.

V šamanské mytologii je had symbolemvnitřní, skryté síly, kterou máme všichni k dispozici. Obzvláště hadí síla je spojovaná s ženskou silou a sexuální, transformující energií.

V tomto svatojánském kruhu byl přítomný také dětský element, který bezelstně, hravě a upřímně o to více vytrvale ukazoval, co je zatím ukryto a co může být odhaleno a řečeno.

Ukázalo se také, že kruh je dílem a odpovědností všech zúčastněných a že kruh bude takový, jak k němu účastnici přistoupí.

Tento svatojánský kruh byl opět originální a jedinečný.

TomášKruh byl těsně před červnovým úplňkem a byla v něm latentně přítomna bouře, kterou jsme slyšeli v dáli a okolo. Po skončení kruhu, jsme tam ještě (Michal a Tom) zůstali a prožili bouři, která vypukla přesně v minutu úplňku (20:39) a která na jižní Moravě způsobila tornádo (drak/had se projevil ve své síle...). Na geomantickém semináři "Probuzený drak" následující týden jsme pak navnímali jeho další kvality a mj. též propojení Brdlice s Beskydy/Jeseníky (taková "retranslační stanice" horské síly do slezské nížiny).

Michal